Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie

 

Nawigacja

Plan lekcji

Nawigacja

    Nawigacja

      • List do Rodziców
        24.05.2018

        Szanowni Państwo, przekazujemy list Pani Anny Zalewskiej – Ministra Edukacji Narodowej skierowanego do Rodziców i Opiekunów Uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

        Proszę zapoznać się z treścią listu: list_MEN.pdf

      • Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej
        21.05.2018

        "Wszyscy jesteśmy różni. Każdy z nas jest wyjątkowy." - to hasło przyświecające tegorocznym obchodom Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej  w naszej Szkole. O tym, jak ogromne korzyści płyną z różnorodności, jak wiele grup etnicznych zamieszkuje nasz glob i jak pięknie można się różnić, uczniowie mogli się dowiedzieć z literatury i publikacji przygotowanych specjalnie na tę okoliczność w holu szkoły oraz podczas prezentacji i warsztatów na sali gimnastycznej. Teraz, dla nikogo nie jest już tajmenicą, że wyjątkowa osoba to każdy z nas, że różnice są naturalne, a dobrym relacjom służy wzajemna współpraca  i szacunek. Uczniowie m.in. przypomnieli sobie podstawowe prawa człowieka, poznali życie nomadów w Mongolii, spróbowali marokańskiej przyprawy do potraw sporządzanych w tadżinach, a także obejrzeli artefakty z różnych stron świata, dowiadując się przy tym o ich znaczeniu i przeznaczeniu.

         

        Ponieżej fragmenty Powszechnej Deklaracji Unesco o Różnorodności Kulturowej:

         

        Artykuł 1 — Różnorodność kulturowa, wspólne dziedzictwo ludzkości.

         Kultura przyjmuje różne formy w czasie i przestrzeni. Różnorodność ta wyraża się w oryginalności i mnogości tożsamości, cechujących grupy i społeczeństwa tworzące ludzkość. Różnorodność kulturowa jako źródło wymiany, innowacyjności i kreatywności jest dla rodzaju ludzkiego równie niezbędna jak różnorodność biologiczna dla przyrody. W tym znaczeniu stanowi ona wspólne dziedzictwo ludzkości i musi zostać uznana oraz potwierdzona dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

         

        Artykuł 3 — Różnorodność kulturowa jako czynnik rozwoju.

         Różnorodność kulturowa rozszerza możliwości wyboru stawiane przed każdym; jest jednym ze źródeł rozwoju, postrzeganego nie tylko jako wzrost gospodarczy, ale również jako środek dostępu do satysfakcjonującego bytu intelektualnego, uczuciowego, moralnego i duchowego.

         

        Artykuł 4 — Prawa człowieka jako gwarancja różnorodności kulturowej.

         Obrona różnorodności kulturowej stanowi imperatyw etyczny, nieodłączny od poszanowania godności ludzkiej. Nakłada ona obowiązek poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności, szczególnie praw osób należących do mniejszości oraz praw ludności autochtonicznej.

         

        Artykuł 6 — Ku różnorodności kulturowej dostępnej dla wszystkich.

         Zapewniając swobodny obieg idei w słowie i obrazie, należy dbać, aby wszystkie kultury miały możliwość wypowiedzi i własnej prezentacji. Wolność słowa, pluralizm mediów, wielojęzyczność, równy dostęp do sztuki, do dorobku naukowego i technologicznego — również w formie cyfrowej — oraz możliwość, dla wszystkich kultur, dostępu do wypowiedzi i rozpowszechniania, są gwarancją istnienia różnorodności kulturowej.

      • Wycieczka do Trzebiatowa
        18.04.2018

        Środowa (18.04.) wycieczka do Trzebiatowa, to niezwykle ciekawa lekcja biblioteczna, spotkanie z historią regionu, a także, dla najstarszych uczniów  z klasy siódmej, pogłębiona refleksja nad ścieżką edukacyjno-zawodową. Kiedy młodsi, w myśl hasła przewodniego Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury: ,,Dotknij, zobacz, posłuchaj!”,  zapoznawali się z bogatym księgozbiorem tamtejszej Biblioteki i uczestniczyli w magicznej, pełnej wrażeń i emocji podróży w czasie od średniowiecza do PRL-u, starsi uczniowie (kl. VII) uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego w Młodzieżowym Centrum Kariery, poprowadzone przez p. Renatę Ćwikła, zapoznawali się z ofertą edukacyjną Szkoły Branżowej, przedstawioną przez p. dyr. Annę Kulasek oraz poznawali tajniki zawodu stolarza, ślusarza i spawacza. Z kolei, kiedy młodsi po wizycie w TOK-u ruszyli w teren zwiedzać miasto, starsi uczniowie przeżywali tam niezwykłe spotkanie z historią naszego regionu z arcyciekawą narracją p. Piotra Żaka. Po dniu pełnym wrażeń i solidnym zaspokojeniu ciekawości poznawczej wróciliśmy do szkoły :-)

      • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
        17.04.2018

        Góry Świętokrzyskie z odwiedzinami w Sandomierzu, Pacanowie,Chęcinach i wielu innych ciekawych miejscach, to kierunek wycieczki szkolnej na jaką wybierają się uczniowie naszej szkoły w dniach 23.04.-27.04.2018r. Przez pięć dni będą zwiedzać, poznawać, doświadczać, bo program przewiduje naprawdę sporo atrakcji.

        SPIS RZECZY POTRZEBNYCH DO ZABRANIA:

        1. DOBRY HUMOR

        2. UBRANIE NA KAŻDY DZIEŃ (uwzględniając kapryśną pogodę - na ciepłe i chłodne dni)

        3. KURTKA PRZECIWDESZCZOWA

        4. DOBRE, WYGODNE BUTY (najlepiej 2 pary - Pamiętajcie o chodzeniu po górach!)

        5. PIDŻAMA

        6. KAPCIE

        7. KLAPKI POD PRYSZNIC

        8. RĘCZNIKI (do rąk, do kąpieli)

        9.PRZYBORY TOALETOWE

         - mydło

        - szczotka, pasta do zębów

        - grzebień, szczotka do włosów

        10. CZAPKA i CHUSTKA PRZECIWSŁONECZNA

        11. PREPARAT PRZECIW KOMAROM, KLESZCZOM

        12. WEDŁUG UZNANIA:

         - książka do czytania

         - gry stolikowe

         - gumy do skakania, skakanki

        Harmonogram wycieczki: HARMONOGRAM_WYCIECZKI_W_GORY_SWIETOKRZYSKIE.docx

      • "Powiedzmy stop szkolnej agresji"
        06.04.2018

        W marcu wystartowała najnowsza kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka: „Powiedzmy STOP szkolnej agresji", której celem jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw dzieci i młodzieży, prowadząca do obniżenia poziomu agresji w szkołach. W naszej placówce na bieżąco monitorujemy wszelkie przejawy agresji  oraz prowadzimy szereg działań niwelujących to zjawisko, ponieważ wiemy, że szkoła jest dla ucznia ważnym miejscem, w którym zdobywa nie tylko wiedzę, ale też kształtuje kompetencje społeczne.

        Poza stałą realizacją programów profilaktycznych m.in. "Bezpieczna Szkoła", czy "Chronimy Nasze Dzieci", w bieżącym roku szkolnym odbył się cykl warsztatów i spotkań w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania  i opieki w szkołach – „Bezpieczna+” adresowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli, spektakl profilaktyczny Teatru Kurtyna pt. „Możesz odkryć siebie", czy szereg spotkań i warsztatów z obszaru radzenia sobie ze stresem, praw dziecka, negatywnych skutków zażywania środków psychoaktywnych, wartości w życiu codziennym itp. Przed nami kolejne działania. Już w najbliższym tygodniu na temat skutecznej komunikacji edukować się będą uczniowie klas I-III, w maju starsi, z klas IV-VII.

        Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Rzecznika Praw Dziecka!

        Więcej o akcji: https://brpd.gov.pl/aktualnosci/powiedzmy-stop-szkolnej-agresji

        https://www.youtube.com/watch?v=xzv7eZ-8gW4

        Plakat: Powiedz_stop_szkolnej_agresji(1).pdf

      • Zakaz wypalania traw
        30.03.2018

        Przyszła wiosna, a wraz z nią na łąkach, nieużytkach i w przydrożnych rowach pojawiają się niszczące płomienie. Pamiętajcie!  Wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne dla ludzi, ale także dla przyrody. Co więcej, wypalanie traw jest surowo zabronione i grozi za nie kara. Poniżej pismo w tej sprawie.

        Zakaz_wypalania_traw.pdf

      • Cybernauci - warsztaty
        21.03.2018

        W trosce o bezpieczeństwo naszych Uczniów, 21 marca odbyły się warsztaty, poprowadzone przez trenerkę p. Kingę Dolatowską, w ramach projektu edukacyjnego: "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" fundacji Nowoczesna Polska. Celem warsztatów było podniesienie kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

      • Zapisy
        05.03.2018

        OGŁOSZENIE

         

        Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicimicach z siedzibą w Modlimowie ogłasza zapisy na rok szkolny 2018/2019:

         

        - dzieci urodzonych w r. 2011 do kl. I,

        - dzieci urodzonych w r. 2012 do „zerówki” (roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne),

        - dzieci od trzeciego roku życia do grupy przedszkolnej,

        - rodzice dzieci uczęszczających aktualnie do przedszkola obowiązkowo składają deklarację o woli kontynuowania edukacji przedszkolnej  w roku szkolnym 2018/2019.

         

        Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny w sekretariacie szkoły w Modlimowie lub Wyszoborze w godz. od 7.30 do 15.30 w terminie:

        - od 05.03.2018r. do 16.03. 2018r. – „zerówki” i oddziały przedszkolne,

        - od 05.03.2018r. do 30.04.2018r. – kl. I.

         

        Wymagane dokumenty: karta zgłoszenia (do pobrania w sekretariacie szkoły) i akt urodzenia dziecka (do wglądu).

         

        Dyrektor szkoły

         

         

        Dokumenty do pobrania:

         

        Deklaracja_o_kontynuowaniu_nauki_w_przedszkolu.doc

        karta_zgloszenia_do_przedszkola(1).odt

        karta_zgoszenia_dziecka_do_szkoly.odt

         

         

      • Zmiana planu lekcji
        02.03.2018

        Uwaga! Zmianie uległ plan zajęć lekcyjnych. Ze względu na choroby, które w ostatnim czasie uniemozliwiły wielu naszym Uczniom obecność w szkole, prosimy o przekazywanie sobie materiałów realizowanych podczas zajęć oraz poniższych informacji. Chorowitkom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do...szkoły! :-)

        Plan lekcji – poniedziałek

        Klasa IVa

        Klasa IVb

        Klasa V

        Klasa VI

        Klasa VII

        1. historia

        informatyka

        j. niem.

        w-f (VI+VII chł.)

        świetlica/k-k (VI+VII dz.)

        1. informatyka

        matematyka

        j. polski

        j. niem

        Matematyka

        1. muzyka

        technika

        matematyka

        historia

        j. niem.

        1. j. polski

        j. niem.

        przyroda

        muzyka

        w-f

        1. j. polski

        w-f

        plastyka

        j. niem.

        geografia

        1. j. niem.

        muzyka

        w-f

        matematyka

        j. polski

        1. ----------------

        ------------------

        -------------------

        -------------------

        fizyka


         

         

      • Nasze piórniki dotarły na miejsce
        28.02.2018

        Około 6 tysięcy piórników zebrali uczniowie i inni darczyńcy - z całego województwa zachodniopomorskiego - dla dzieci ze szkoły w Kipsing, w środkowej Kenii. W akcję zaangażowały się także przedszkolaki, uczniowie i pracownicy naszej Szkoły. W sumie zebraliśmy 13 piórników (po jednym od każdego oddziału/klasy i dwa od nauczycieli) oraz 200 lizaków. W lutym, grupa duchownych i świeckich dotarła z darami do potrzebujących pomocy dzieci.

        Zapraszamy do galerii zdjęć, udostępnionych dzięki uprzejmości p. Mieczysława Szewłogi (TVP Szczecin - patron medialny Akcji "Piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing").

      • Walentynki
        14.02.2018

        Dzień św. Walentego, czyli popularne Walentynki, obchodzone 14 lutego, to doskonała okazja nie tylko dla wyznań miłosnych i obdarowywania się prezentami przez zakochanych. Samorząd Uczniowski, działający prężnie przy naszej Szkole, uznał, że jest to także świetny czas na zabawę oraz wzmacnianie więzi koleżeńskich i przyjacielskich. Z tej okazji, po krótkiej prezentacji wprowadzającej w genezę święta i rozdaniu walentynkowych kartek, zorganizował tzw. "fotobudkę", gdzie w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie wykonywali sympatyczne zdjęcia, obrazujące siłę przyjaźni oraz "walentynkowy challenge", w którym podejmowali wyzwania publicznego zaprezentowania losowo wybranego tekstu "miłosnego". Konkluzja z tego taka, że każda okazja jest dobra, by wspólnie działać i wyrazić miłe słowa :-)

         

      • Zostań przyjacielem dziecka z Kenii
        16.01.2018

        W związku z akcją "Piórnik i lizak dla uczniów z Kipsing" nasza szkoła  i przedszkole włączyły się w pomoc dla dzieci z Kenii. W poniedziałek po feriach (29.01.2018r.) będzie na ten cel prowadzona dobrowolna zbiórka.Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania :-) Więcej o akcji: http://szczecin.kuria.pl/aktualnosci/Akcja-misyjna-Piornik-i-lizak-dla-ucznia-z-Kipsing--Kenia_3127

      • 26 Finał WOŚP
        14.01.2018

        Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 26. Finał WOŚP odbył się w tym roku 14 stycznia. W całej Polsce, a za sprawą naszych uczniów - wolontariuszy także w Modlimowie, Wicimicach, Wyszoborze, Natolewicach i Dąbiu, miała miejsce wielka kwesta na rzecz potrzebujących pod hasłem: "Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków". Działaniem dodatkowym była zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza loteria fantowa, z której dochód w całości został przeznaczony na WOŚP. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom i uczniom wspierającym, a są to: Nicoleta Samborska, Nikola Michalska, Oliwia Michalska, Julia Kulon (Natolewice), Jakub Ostromecki, Hubert Kopeć, Julia Wenckowska (Wyszobór), Miłosz Szymanowicz, Miłosz Fedro, Paweł Pokorski (Modlimowo) i Julia Kwaśniewska, Laura Malinowska, Katarzyna Najderek, Miłosz Plichta, Dawid Dąbrowski (Wicimice i Dąbie). Dziękujemy także panu Marcinowi Gręda - szefowi płotowskiego sztabu za wszelką pomoc  i wsparcie!

      • List od Rzecznika Praw Dziecka z okazji ferii
        11.01.2018

        Szanowni i Kochani,

        już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe, na które z pewnością czekaliście z niecierpliwością. Wierzę, że ten wspaniały, beztroski czas dostarczy Wam pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przygód, a do szkoły wrócicie wypoczęci, pełni energii oraz zapału do pracy.

        Niektórzy z Was wyjadą z rodzicami, na zimowisko czy do dziadków, a inni pozostaną w domu. Niezależnie od tego, jakie macie plany, rozejrzyjcie się wokół – możecie robić wiele wspaniałych rzeczy, bez względu na to, gdzie spędzicie ten wyjątkowy czas. Pamiętajcie, że nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w czterech ścianach. Bez komputera, tabletu i smartfona można znakomicie zagospodarować wolne dni. Jak najpełniej wykorzystajcie te dwa tygodnie – bawcie się i spędzajcie miłe chwile w rodzinnym gronie i otoczeniu przyjaciół. Ferie to czas dedykowany specjalnie Wam, dlatego korzystajcie z niego jak najpełniej – bądźcie beztroscy i zrelaksowani!

        Podczas wycieczek, spacerów czy zabaw na zewnątrz, a także w domu pamiętajcie o bezpieczeństwie. Wspaniale jest korzystać z uroków zimy – śniegu i mrozu – ale trzeba to robić z rozwagą. Uważajcie na rzeki, jeziora, stawy czy rowy, które pozornie wyglądają na świetne lodowisko. Takie miejsca są dużym zagrożeniem dla Waszego zdrowia i życia. Przestrzegam Was przed niebezpieczną zabawą, ponieważ niestety co roku dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń z udziałem dzieci. Jeśli chcecie wybrać się na ślizgawkę, wybierzcie specjalnie przygotowane do tego celu lodowisko, które jest chronione bacznym okiem dorosłych

        Nie zapominajcie o odpowiedzialności. Jesteście młodzi i całe życie jeszcze przed Wami – dlatego pamiętajcie, aby w te wolne dni nie nawiązywać kontaktu z nieznajomymi, którzy mogą namawiać Was do sięgnięcia po różnego rodzaju niebezpieczne substancje, czy używki. Zawsze macie prawo powiedzieć stanowcze „nie” i w takich sytuacjach gorąco Was do tego zachęcam. Proszę – bądźcie za siebie nawzajem odpowiedzialni, a ferie na pewno dostarczą Wam wiele radości.

        Gdybyście potrzebowali pomocy, pamiętajcie o numerze 800 12 12 12, Waszym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Pracujący tu psychologowie wysłuchają Was i pomogą rozwiązać problemy, z którymi sobie nie radzicie. Jeśli tylko zdarzy się sytuacja, która Was zaniepokoi, bez obaw alarmujcie dorosłych – rodziców, opiekunów czy wychowawców. To wyraz dojrzałości i troski o drugiego człowieka.

        Z pozdrowieniami Wasz Rzecznik

        Marek Michalak

      • Jasełka
        05.01.2018

        Jak co roku, by tradycji stało się zadość, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas IV-VII, przy asyscie chóru klas I-III,  pod kierunkiem nauczycieli p. Jolanty Mazur, p. Elżbiety Krakowskiej, p. Agnieszki Gehrtz, p. Elżbiety Marek, p. Marzanny Patek. W strojach i scenerii nawiązujących do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat w Betlejem, uczniowie przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Pojawił się m.in. św. Józef, Maryja, Trzej Królowie,pasterze i anielski chór. Aktorzy z olbrzymią estymą odtworzyli swoje role, czym podbili serca publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Po części artystycznej był czas na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim Wykonawcom i Uczestnikom naszej bożonarodzeniowej imprezy!

      • Bezpieczna +
        02.01.2018

        Od początku września, do końca grudnia prowadziliśmy w naszej szkole działania pn.: „Jestem bezpieczny przez cały rok” w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania  i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

        Zrealizowaliśmy m.in. 21 godz. ( tj. 7 grup po 3 godz.)  zajęć warsztatowych dla uczniów pn. „Źródła  i przeciwdziałanie powstawaniu przemocy”, 14 godz. (tj. 7 grup po 2 godz.) zajęć warsztatowych dla rodziców pn. „Postawy rodziców jako ważny element w profilaktyce zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży”, 10 godz. zajęć warsztatowych dla nauczycieli pn. Trening Zastępowania Agresji. Ponadto, odbyło się 12 godzin konsultacji z psychologiem,  z których najchętniej korzystali rodzice oraz zakupiliśmy 12 pouczających i ciekawych pozycji literatury pedagogiczno-psychologicznej do szkolnej biblioteki. Na koniec uczniowie podsumowali zdobytą wiedzę  i umiejętności konkursem plastycznym pn. „Jestem bezpieczny”.

        Zgodnie z założeniami projektu, działania przyczyniły się m.in. do podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczniów, wzrostu kompetencji nauczycieli/wychowawców i rodziców w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych, wzrostu zaangażowania nauczycieli/wychowawców, uczniów i rodziców w walkę ze zjawiskiem przemocy i agresji w otoczeniu, wzrostu poziomu wiedzy na temat symptomów przemocy w szkole.

        W celu zapewnienia trwałości rezultatów szkoła wprowadziła idee projektu i zdobyte w trakcie jego realizacji kompetencje i wiedzę w stałą działalność edukacyjno-wychowawczą placówki. Wypracowane narzędzia i metody pracy są wykorzystywane podczas zajęć z wychowawcą, zebrań z rodzicami, czy podczas rad pedagogiczny.

         

      • Urodziny Dagmary
        18.12.2017

        Spotkania z innymi ludźmi są stałym elementem naszego życia, czasami jednak są tak niezwykłe, że na zawsze zapisują się w naszej pamięci i sercach. Tak było podczas 18. urodzin Dagmary, która gościła dziś w naszej szkole, w towarzystwie mamy i siostry. Ponieważ Jubilatka lubi dostawać kartki i listy, a także delektować się słodkim co nieco, Uczniowie przygotowali piękne, okolicznościowe laurki, zebrali mnóstwo słodyczy, a Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły podarowali Dagmarze maskotki. Dziękujemy za pyszny tort i słodycze, ale przede wszystkim za wspaniałe towarzystwo!!! <3

      • Pasowanie Przedszkolaków

        Kilka dni temu, najmłodsi w naszej szkolnej społeczności, mieli swoje wielkie święto - Pasowanie. Uroczystość rozpoczęła się od sympatycznej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po niej dzieci złożyły przysięgę, w której obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem i... nie robić "w gacie" :-)
        Następnie p. Dyrektor Anna Krawczyk, w asyście wychowawczyni p. Doroty Berskiej, dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz prezenty od Szkoły i Rodziców.

         
      • Bieg Mikołajkowy
        05.12.2017

        Już po raz XVI, 5 grudnia, odbył się Gryficki Mikołajkowy Cross Przełajowy. Wśród zawodników zmagających się z tym nie lada wyzwaniem nie zabrakło naszych uczniów tj. Janet Sobczak, Julii Wenckowskiej, Julii Struglińskiej, Jakuba Ziemskiego, Bartosza Pańki, Kewina Malinowskiego i Kuby Stołowskiego. Jak podkreśliła p. Jolanta Rój - nauczycielka w-f, "Wszyscy wspaniale się spisali" :-) a na podium swoje miejsce znalazło aż czterech zawodników: Kewin Malinowski - I miejsce, Jakub Ziemski - III miejsce, Julia Struglińska - II miejsce, Kuba Stołowski - III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom za ducha walki, emocje i wzorowy przykład!

        Organizatorzy biegu: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Powiatowy Ludowy Międzyszkolny Klub Sportowy Chrobry Gryfice, Liceum Ogólnokształcące w Gryficach, Urząd Miejski w Gryficach;

      • American Dream
        01.12.2017

        Nasz uczeń - Wiktor Czusz, wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą „Red Swing Low Gryfice”, w której gra na werblu, wyruszyli na finał WORD ASSOCIATION OF MARCHING SHOW BANDS 2017 (Mistrzostwa Świata Zespołów Marszowych) do Kalifornii (USA), gdzie osiągnęli ogromne sukcesy m.in. zdobyli trzy srebrne medale!!!  Z pewnością już wkrótce dowiemy się dużo, dużo więcej od samego Wiktora :-) Czekamy z niecierpliwością. WIELKIE GRATULACJE dla całego Zespołu RSL!!!

        Więcej na https://pl-pl.facebook.com/Red-Swing-Low-Gryfice-277063522503930/

      strona: