Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie

 

Nawigacja

Plan lekcji

Nawigacja

    Nawigacja

      • Bezpieczna Szkoła
        20.02.2015

        „Bezpieczna Szkoła” to nie tylko tytuł programu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, w którym nasza szkoła uczestniczy, ale przede wszystkim cel jaki stawiamy przed naszą placówką w bieżącym roku szkolnym. Dzięki udziałowi w licznych szkoleniach, akcjach profilaktycznych, spotkaniach z przedstawicielami służb mundurowych, czy „wywiadówce” dla rodziców z dziedziny dotyczącej bezpieczeństwa, czerpiemy wszyscy wyłącznie korzyść - podniesie świadomości prawnej oraz wiedzy na temat różnych zagrożeń i sposobów im przeciwdziałania.

        24 marca, o godzinie 15.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach p. Agnieszką Połum, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!

        Więcej materiałów informacyjnych w zakładce „Pedagog szkolny”. Zapraszamy do lektury!

      • Podsumowanie I półrocza
        16.01.2015

        Zakończenie pierwszego półrocza to czas podsumowań wyników w nauce, frekwencji, czytelnictwa oraz efektów akcji, prowadzonych  w tym czasie w naszej Szkole. Zarówno zaangażowanie i ciekawość poznawcza, jak i prospołeczna postawa uczniów są godne uznania.

        Najwyższe wyniki w nauce, w I półroczu, osiągnęli: Maja Mikulska, Mateusz Mikulski, Szymon Kujawa, Julia Sobór, Mikołaj Pietrzycki (klasa I), Amelia Winowska (klasa II), Alan Kida, Kornelia Okuń, Łukasz Pawelec, Wiktoria Przedaszek, Szymon Ciesielczyk (klasa III), Kewin Kędzierski, Laura Malinowska, Nikola Michalska (klasa IV), Sara Kida (klasa V), Marlena Bokota (klasa VI).

        Najwyższą, bo 100% frekwencją mogą się poszczycić: Amelia Bokota, Sebastian Krawczyk, Dominik Fąfara, Julia Kulon (klasa I), Nikola Bobowicz, Szymon Ciesielczyk, Kewin Wojnarowski, Wiktoria Przedaszek (klasa III), Kewin Kędzierski (klasa IV), Sara Kida (klasa V), Aleksandra Głowacka i Marlena Bokota (klasa VI).

        Najlepsi czytelnicy to: Emilia Cłapa (11 książek), Amelia Winowska (10 książek), Nikola Michalska (8 książek).

        Zima to trudny czas dla zwierząt i wielki sprawdzian dla ich opiekunów. W odpowiedzi na apel szkolnego koła LOP, uczniowie nieśli pomoc czworonogom poprzez zbiórkę karmy (sucha/puszki) oraz koców/legowisk dla bezdomnych psów i kotów.

        Pamiętajmy: Warto pomagać!

        W akcji „Paka dla zwierzaka” udział wzięli:

        Przedszkole: Hanna Fedro, Nadia Nartowicz, Igor Nartowicz, Maja Nartowicz, Oliwia Pietrzycka, Oliwia Malinowska, Nina Żarkiewicz, Wiktoria Sobczak, Tomasz Mazurowski, Alan Nartowicz;

        Klasa I: Szymon Kujawa, Maja Mikulska, Mateusz Mikulski, Edyta Kozieł, Maja Turek, Sebastian Krawczyk, Jakub Wojnarowski, Dominik Fąfara, Szymon Roszyk, Mikołaj Pietrzycki, Kornelia Frączek, Kewin Malinowski;

        Klasa II: Julia Struglińska, Jakub Szeląg, Amelia Winowska, Dominika Kujawa;

        Klasa III: Wiktoria Przedaszek, Emilia Cłapa, Wiktoria Klimkowska, Kewin Wojnarowski, Damian Porada;

        Klasa IV: Piotr Wojnarowski;

        KlasaV: Paulina Mazurowska, Oliwier Malinowski,

        Klasa VI: Marlena Bokota, Martyna Malinowska

        Zachęcamy wszystkich uczniów do jeszcze większego zaangażowania w prowadzone działania w kolejnym semestrze i  liczymy na osiągnięcie kolejnych sukcesów edukacyjnych!  Podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli szczytny wysiłek pomocy czworonogom!

      • Różowy Bal Karnawałowy
        12.02.2015

        „Różowe lata 70.”? Były. „Różowa Pantera”? Była. Ale „Dzień Różowy (Walentynkowo-Karnawałowy)” to absolutna nowość! Pod takim hasłem, 12 lutego, w klimacie ekscytującej zabawy, odbyła się w naszej Szkole impreza muzyczno-taneczna, z Walentynkową Pocztą, Salonem Piękności i Kawiarenką.

        Dzięki oryginalnym i perfekcyjnie dopracowanym kreacjom uczestników balu, sala zmieniła się w  bajkową krainę z  mnóstwem roztańczonych wróżek, księżniczek, mundurowych i innych ciekawych postaci. Już na wstępie zostali oni poddani wnikliwej ocenie jury w osobach : p. Anny Krawczyk, p. Justyny Kożuchowskiej i księdza Marka Rokosza, którzy oceniali nie tylko pomysłowość i estetykę stroju, ale także kompletność przebrania i dobór towarzyszących mu dodatków i akcesoriów.

        Serdeczne podziękowania dla Rodziców za pomoc organizacyjną, w tym upieczenie ciast,  dla pań: Sylwii Chlebowskiej, Emilii Żemły i Anny Sulkowskiej za prowadzenie Różowego Salonu Piękności, dla pań: Marty Mikulskiej, Agnieszki Muszkiewicz i Katarzyny Fedro za  obsługę Kawiarenki, dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe imprezy, w tym zakup nagród, oraz dla zespołu Kelleris za profesjonalną oprawę muzyczną i poprowadzenie zabawy.

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Co robić w ferie?
        15.01.2015

        Drodzy Uczniowie, przed Wami dwa tygodnie wolnego od zajęć szkolnych. Warto je dobrze wykorzystać. Na ten czas, instytucje kulturalne i oświatowe w naszym powiecie oferują Wam szereg ciekawych aktywności. Korzystajcie!

        Płoty:

        Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Płotach przygotował na czas ferii bogatą ofertę zajęć i wyjazdów.

        Szczegóły na stronie: http://www.mgokploty.pl

                               

        Gryfice:

        Dom Kultury w Gryficach, Biblioteka Miejska w Gryficach i Gryf Arena zapraszają dzieci i młodzież na szereg zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. Programy ferii na stronach:

        http://www.gdk-art.net/

        http://www.gryfarena.com/

        http://biblioteka.gryfice.eu/

        Poniżej link do Planu spotkań w Bibliotece Miejskiej w Gryficach:

        Plan_spotkan_dla_dzieci_w_czasie_ferii_zimowych_2015.pdf

         

        Trzebiatów:

        Ferie w Pałacu nad Młynówką 2015

        Ferie zimowe w naszej  placówce (20 – 30 stycznia 2015) spędzimy bardzo aktywnie. Na naszych najmłodszych czekają nie lada atrakcje –zajęcia artystyczne, kulinarne, taneczne , spotkanie z Clownami,  i inne…

        Udział jest bezpłatny. Prosimy o zapisy tel. 91 3872614

        więcej informacji na stronie http://kultura.trzebiatow.pl

      • Bezpieczeństwo
        15.01.2015

         Czas ferii zimowych jest czasem wypoczynku i beztroski dla dzieci, a dla ich opiekunów okresem wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa. Prosimy Rodziców o zapoznanie się z poniższymi materiałami i przypominanie swoim pociechom zawartych w nich zasad, przez cały okres wolny od zajęć w szkole.

        Proszę kliknąć w poniższe linki:

        ulotka_Bezpieczne_Ferie_2

        Plakat_i_ulotka_2014_duzy_format(1).pdf.pdf

      • Zebrania z rodzicami
        12.01.2015

        Szanowni Państwo, w czwartek 15.01. odbędą się w naszej szkole spotkania wychowawców klas z rodzicami, podsumowujące mijające półrocze, oraz spotkanie z panią psycholog, dotyczące motywowania dziecka do nauki i innych kwestii wychowawczych. Serdecznie zapraszamy!

        14.00 - 14.30 - klasy I-III (z wychowawcami)

        14.30 - 15.00 - klasy I-VI (z psycholog)

        15.00 - 15.30 - klasy IV-VI (z wychowawcami)

      • Bezpieczne Ferie
        09.01.2015

        W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, 9 stycznia, Szkołę Podstawową w Modlimowie odwiedziła  funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, p. Agnieszka Połum. Tematem spotkania były najważniejsze zasady bezpieczeństwa jakimi należy się kierować podczas ferii zimowych m.in. wzywanie pierwszej pomocy, właściwe poruszanie się zimą po drogach, wybór odpowiednich miejsc do sportów i zabaw na lodzie  i śniegu. Dziękujemy!

      • Szkoła Marzeń - konkurs
        08.01.2015

        Co się kryje pod pojęciem Szkoła Marzeń? Jak powinna ona wyglądać i jaka być? Tym razem, na pytania odpowiedzą sami uczniowie. W końcu to dla nich szkoła jest miejscem, w którym spędzają większość swojego czasu, w którym zdobywają wiedzę, rozwijają zainteresowania i decydują o swojej przyszłości.

        Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, opierając się na doświadczeniach lat ubiegłych, zdecydował o zorganizowaniu konkursu "Szkoła Marzeń"  również w 2015 roku. W naszej szkole, do udziału w bieżącej edycji konkursu, zgłosiło się aż 31. uczniów. Z pewnością powstaną niezwykle ciekawe prace, w których odzwierciedlą się  oczekiwania, fantazje i pomysły na innowacje i zmiany w placówce.

        Jak podają organizatorzy, prezentowane w pracach wizje młodych uczestników konkursu, mogą stać się niezwykle cenną wskazówką i inspiracją do dalszego działania dla osób związanych z edukacją.

        Dowolna forma pracy służyć ma kreatywnej projekcji wyobrażeń i marzeń  związanych z wizją idealnej szkoły.

        REGULAMIN  KONKURSU

        „Szkoła marzeń”

        § 1.

        Zamiarem organizatorów konkursu „Szkoła marzeń” jest kształtowanie postaw twórczych wśród dzieci i młodzieży poprzez pobudzenie rozwoju ich umiejętności redagowania różnych form wypowiedzi pisemnej oraz umiejętności plastycznych. Konkurs ma wywołać refleksje uczestników konkursu w efekcie podjęcia przez nich próby określenia i przekazania swoich oczekiwań wobec szkoły.

        § 2.

        1. Organizatorem konkursu jest Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, zwany dalej „Zespołem”.

        2. Z Zespołem współpracują:

        1) senatorowie i posłowie, którzy podejmują się organizacji konkursu, zwani dalej „parlamentarzystami”,

        2) pracownicy biur parlamentarzystów, o których mowa w pkt 1, 

        3) pracownicy tych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkoli i placówek opiekuńczych, które zadeklarowały udział w konkursie,

        4) Rzecznik Praw Dziecka.

        § 3.

        1. Konkurs prowadzony jest na terenie całego kraju.

        2. W konkursie uczestniczyć mogą wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podopieczni placówek opiekuńczych, zwani dalej „uczestnikami”. Szkoły, przedszkola i placówki opiekuńcze, których uczniowie lub podopieczni uczestniczą w konkursie, zwane są dalej „placówkami”.

        3. Udział w konkursie jest dobrowolny.

        § 4.

        1. Informacje o konkursie są publikowane na stronach internetowych Senatu (www.senat.gov.pl) oraz na stronach internetowych parlamentarzystów. Mogą być udostępniane w inny sposób.

        § 5.

        1. Placówka, zainteresowana udziałem jej uczniów lub podopiecznych w konkursie, przesyła do 10 stycznia 2015 r. do wybranego biura parlamentarzysty zgłoszenie na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu.

        2. Liczba uczestników konkursu z danej placówki nie jest ograniczona. Niezależnie od liczby uczestników każda placówka może wysłać tylko jedno zgłoszenie, wyłącznie do jednego biura parlamentarzysty. Nie musi to być biuro parlamentarzysty, w którego okręgu wyborczym jest umiejscowiona placówka. 

        3. Biuro parlamentarzysty przesyła do 15 stycznia 2015 r. informację o liczbie zgłoszonych uczestników do sekretariatu Zespołu; bss@senat.gov.pl.

        § 6.

        1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne i literackie, których tematem jest „Szkoła marzeń”. Do uczestnika należy wybór, czy zajmie się swoją szkołą, czy szkołą w przeszłości lub przyszłości, w Polsce lub w innym kraju.

        2. Prace konkursowe uczestnicy wykonują indywidualnie i samodzielnie.

        3. Praca plastyczna może być wykonana w dowolnej formie; prace dwuwymiarowe np. w technice malarskiej, rysunku, grafiki, kolażu, wyklejanki, a prace przestrzenne – rzeźby, instalacji. Prace dwuwymiarowe nie powinny przekraczać formatu A3 (297 mm x 420 mm). Podstawa pracy trójwymiarowej nie powinna przekraczać formatu A3, zaś jej wysokość – 300 mm.

        4. Prace literackie mogą mieć dowolną formę – poetycką (wiersz) lub prozatorską (opowiadanie, esej, wywiad, reportaż, opis). Prace powinny być napisane w języku polskim, na komputerze i wydrukowane; objętość tekstu nie powinna przekraczać 3 stron formatu A4 (210 mm x 297 mm). Zalecane jest użycie czcionki Times New Roman rozmiar 14, z odstępem między wierszami – 1,5, z zachowaniem marginesów: górny i dolny – 2,5 cm, lewy – 3,5 cm, prawy – 1,6 cm.

        § 7.

        1. Podpisane prace powinny być przesłane do 31 marca 2015 r. do biura tego parlamentarzysty, do którego wcześniej skierowane było zgłoszenie, wraz z danymi zawierającymi: imię i nazwisko autora, nazwę placówki oraz jej adres. Prace pisemne powinny być przekazane do biura parlamentarzysty również w formie pliku tekstowego odczytywanego przez Microsoft Word.

        2. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:

        – prace plastyczne: oryginalność, samodzielność, staranność, stopień opanowania danej techniki,

        – prace literackie: twórczy charakter utworu, samodzielność, oryginalność oraz poprawność językowa pracy.

        3. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych autorów:

        I. Przedszkole: prace plastyczne,

        II. Szkoła podstawowa – klasy 1–3: prace plastyczne i literackie,

        III. Szkoła podstawowa – klasy 4–6: prace plastyczne i literackie,

        IV. Szkoła ponadpodstawowa: prace plastyczne i literackie.

        § 8.

        1. Organizator nie będzie podejmował działań mających na celu zwrot nadesłanych prac uczestnikom konkursu; nie będzie pokrywał kosztów zwrotu prac ani ich również przechowywał po upływie terminu, o którym mowa w ust. 3.

        2. Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania prac osobom trzecim oraz do ich częściowej lub całościowej publikacji bez wynagrodzenia (z zachowaniem anonimowości autorów, jeśli nie zostanie upoważniony do użycia imienia i nazwiska stosownie do ust. 5).

        3. Prace, które nie zostaną przez organizatora przekazane osobom trzecim, mogą być odebrane przez uczestników w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników konkursu. Po upływie tego terminu, prace nieodebrane mogą być komisyjnie zniszczone.

        4. Przesłanie pracy konkursowej do biura parlamentarzysty jest traktowane jako deklaracja udziału w konkursie, oznacza też wyrażenie przez uczestnika, a gdy jest to wymagane przez jego opiekuna prawnego, zgody na jej nieodpłatną, anonimową publikację.

        5. Uczestnik konkursu, a gdy to jest wymagane jego opiekun prawny, może wyrazić zgodę na publikację pracy konkursowej pod imieniem i nazwiskiem autora (zał. nr 2 lub nr 3).

        6. Wraz z pracami do biura parlamentarzysty przekazywane jest oświadczenie uczestnika, a gdy jest to wymagane jego opiekuna prawnego, o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i zgodzie na udział w konkursie na zasadach określonych w tym regulaminie na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 lub nr 3 do regulaminu.

        § 9.

        Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego (w biurach parlamentarnych) i ogólnopolskiego (w Zespole).

        § 10.

        1. Podczas okręgowego etapu konkursu prace będą oceniane przez jury powołane przez parlamentarzystę właściwego ze względu na biuro, do którego przesłano prace. Jury wybiera nie więcej niż 5 prac w każdej kategorii, które przechodzą do etapu ogólnopolskiego; prace wyróżnione na tym etapie zostaną przesłane do Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

        2. Nagrodą za wyróżnienie w etapie okręgowym jest skierowanie wyróżnionych prac na etap ogólnopolski oraz wyjazd autorów tych prac, w przypadku autorów niepełnoletnich również ich opiekunów, do Senatu RP. Koszty wyjazdu pokrywa parlamentarzysta.

        § 11.

        1. Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci powoła jury, które oceni prace wyróżnione na etapie okręgowym, przesłane z biur senatorskich i poselskich oraz wyłoni laureatów na etapie ogólnopolskim konkursu.

        2. Liczbę prac wyróżnionych w ogólnopolskim etapie konkursu oraz kolejność laureatów określa Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

        § 12.

        1. Wyróżnieni otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

        2. Wyróżnione prace plastyczne zostaną wystawione podczas prezentacji w Senacie.

        § 13.

        Terminarz konkursu:

        – Przesyłanie do biur senatorskich i poselskich zgłoszeń przez placówki chcące przeprowadzić konkurs – do 10 stycznia 2015 r.

        – Przesłanie lub dostarczenie prac konkursowych do biur parlamentarzystów – do  31 marca 2015 r.

        – Ocena prac konkursowych przez jury powołane przez senatorów lub posłów i przekazanie prac wyróżnionych w okręgowym etapie konkursu do Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci – do 15 kwietnia 2015 r.

        – Oficjalne ogłoszenie wyników etapu ogólnopolskiego – do  1 czerwca 2015 r.

      • Zaproszenie
        15.12.2014

        Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przyjaciół Szkoły na okolicznościowy występ jasełkowy, w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Uroczystość odbędzie się 19. grudnia (piątek), o godz. 9.00, na sali gimnastycznej.

         

      • Wycieczka do Poczdamu
        21.11.2014

        Miasto pałaców i parków, budowniczych i uczonych – Poczdam – cel wycieczki jaką 21 listopada odbyli uczniowie naszej szkoły. Już ponad 300 lat temu to garnizonowe wówczas miasto przeobraziło się w jedno z najokazalszych miast-rezydencji Europy, natomiast w 1990 roku jego krajobraz kulturowy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród licznych zabytków największe zainteresowanie wzbudził w uczniach zespół parkowo-pałacowy Sanssouci, zajmujący powierzchnię 290 ha, z licznymi obiektami w stylu rokoko i barokowymi.

        Zwieńczeniem wycieczki był pobyt na Tropikalnej Wyspie, gdzie poza szaleństwem w aquaparku, uczniowie wybrali się na ekspedycję po największym na świecie zadaszonym Lesie Tropikalnym, z ok. 50.000 roślin 600 gatunków.

        Wyjazd dofinansowany z EFS w ramach projektu „Nauka kluczem do lepszej przyszłości”.

        Więcej w galerii zdjęć.

      • Podróż w czasie - TOK
        09.12.2014

        W ekscytującą podróż w czasie i przestrzeni udały się w ostatni wtorek, 9 grudnia, przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Modlimowie. Przewodnikiem po historii i tradycji naszych ziem był pan Piotr Żak -animator z Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce ta niezwykła, edukacyjna przygoda. Na miejscu, w odremontowanych wnętrzach Pałcu nad Młynówką, dzieci miały okazję zapoznać się z wystrojem i wyposażeniem XIX w. chaty chłopskiej i saloniku mieszczańskiego, z wykopaliskami archeologicznymi z terenu dawnego trzebiatowskiego rynku, czy wyglądem szkoły, biura i typowego mieszkania z lat 50. Od tej pory żelazko z duszą, maselnica, krosno, żarno oraz tary do prania nie stanowią już nieodgadnionej tajemnicy. Dodatkowo, przedszkolaki obejrzały kolekcję lalek z całego świata, składającą się z ponad 400. eksponatów i z racji niedawnych Mikołajek zostały obdarowane pysznymi cukierkami.

        Serdeczne podziękowania dla p. Piotra Żaka i całego TOK-u za możliwość skorzystania z tak interesującej oferty edukacyjnej!

      • Teatr w Schwedt - wycieczka do Niemiec
        04.12.2014

        Baśń sceniczna Moniki Radl według braci Grimm pt. „Trzy Złote Włosy Diabła” stała się niezwykle emocjonującym przeżyciem dla  uczniów naszej szkoły. 4 grudnia, w Schwedt, w Niemczech, obejrzeli oni dwujęzyczny spektakl teatralny dla niemieckich i polskich dzieci. Dzięki tego typu przedsięwzięciom, uczniowie mieli po raz kolejny okazję wzmocnić swoje kompetencje językowe w praktyce.

        W tym roku Ireneusz Rosiński grający rolę śmigłolota przedstawił polskim dzieciom najważniejsze wydarzenia w ich języku ojczystym.

        Informacja dot. treści ze strony organizatora http://www.theater-schwedt.de/idx/info/1243/sub/1/

        „Tim urodził się jako dziecko szczęścia. Udaje mu się wszystko, czego się podejmuje. Ale w szczęściu jest również nieszczęście. Król nie chce, aby Tim poślubił księżniczkę. Wysyła go po prostu do diabła z poleceniem zdobycia jego trzech złotych włosów. Podczas wędrówki chłopiec spotyka ludzi, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego wyschła ich studnia albo dlaczego na ich jabłonce nie ma owoców, a także flisaka, który chciałby wiedzieć, jak długo jeszcze będzie musiał płynąc Rzeką Mroku na koniec świata. Te wszystkie informacje Tim ma zdobyć u diabła. Wraz z nim wyrusza w drogę śmigłolot, któremu diabeł ukradł czwarte skrzydło. Dotarłszy do jaskini dziecko szczęścia spotyka matkę diabła, która okazuje mu współczucie. Czy Timowi uda się ukraść trzy złote włosy diabła, aby móc wreszcie poślubić księżniczkę i żyć w szczęściu?”.

        Wyjazd dofinansowany z EFS w ramach projektu "Nauka kluczem do lepszej przyszłości".

      • Andrzejki i nocowanie w szkole
        27.11.2014

        "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary" - zaklinali przyszłość i duzi i mali. 27 listopada, uczniowie nie tylko oddali się wróżbom, ale przy udziale profesjonalnego muzyka i animatora wzięli udział w szeregu zabaw i konkursów, losowali nagrody w loterii, degustowali pyszne wypieki w szkolnej kawiarence, a na koniec... zamiast wrócić grzecznie do domów, spędzili noc w swoich klasach :-) Dzień później przedszkolaki, w towarzystwie niezawodnych mam,obchodziły hucznie swoje andrzejki. I tu nie obyło się bez wróżb, czarów i magii.

        Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za pomoc w organizacji imprezy!

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • "Plastikowy pamiętnik..." - warsztaty muzyczne
        02.12.2014

        „Plastikowy pamiętnik, czyli przedświąteczne porządki” to tytuł warsztatów muzycznych, z elementami spektaklu teatralnego i koncertu, w jakim 2 grudnia uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Jak podkreślają organizatorzy - Agencja Artystyczna Wilk Art - tylko muzyka na żywo w najlepszym wydaniu jest w stanie zainteresować małego widza światem dźwięków i pozwala zachęcić go do zapoznania się z instrumentami, rozwijając przy tym jego wyobraźnię i wrażliwość muzyczną. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem interakcje z publicznością, odpowiednio dobrana muzyka i profesjonalni wykonawcy, główne atuty warsztatów, zaowocowały ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem naszej starszej i młodszej widowni szkolnej.

        Warsztaty dofinansowane z EFS, w ramach projektu "Nauka kluczem do lepszej przyszłośći"..

      • Dzień Szarobury
        25.11.2014

        „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa”- śpiewały znane „Fasolki”. Natomiast 25 listopada, podczas obchodzonego w naszej szkole Dnia Szaroburego, uczniowie dodatkowo pokazywali zdjęcia swoich pupili, w ramach zorganizowanego konkursu fotograficznego oraz opowiadali o nich, podczas spotkania z panią kierownik Schroniska dla Zwierząt w Sosnowicach - Martą Tysiąc. Jej niezwykle ciekawa narracja, wskazująca na potrzebę odpowiedzialności za nasze czworonogi, wciągnęła naszych uczniów w rozważania nad podjętymi decyzjami i refleksje nad losem zwierząt.

        W konkursie fotograficznym "Mój pupil" jury przyznało:

        I miejsce - Kewinowi Wojnarowskiemu kl. III za pracę pod tytułem "Wesołe kotki";

        II miejsce - Miłoszowi Fedro kl. IV - "Ziewająca Lilka";

        III miejsce - Justynie Siateckiej kl. VI - "Bandzior - piłkarz";

        III miejsce - Jakubowi Wojnarowskiemu kl.I - "Proszący Segan";

        Wyróżnienia:

        Amelii Bokocie kl. I -  "Zamyślony Klakier", Julii Struglińskiej kl. II - "Superkonie", Karolinie Bobowicz kl. V - "Ziutek", Gabrieli Keller kl. Vi - "Śpiący Bastuś";

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Teatr Profilaktyczny Kurtyna
        26.11.2014

        Trudne relacje, konflikty i rozładowywanie napięć emocjonalnych za pomocą używek i leków to tematy przewodnie spektaklu profilaktycznego pt. "Uwierz w siebie!", Teatru Kurtyna z Krakowa, jaki 26 listopada obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Bohaterowie, uwikłani w szereg problemów zarówno wewnętrznych jak i w relacjach z innymi, początkowo nie radzą sobie z ich rozwiązaniem. Na szczęście trudne doświadczenia, jakie stają się ich udziałem, okazują się pouczającą lekcją, z której wyciągają konstruktywne wnioski na przyszłość.

        Spektakl dofinansowany przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy Płoty.

      • Zebrania z rodzicami
        24.11.2014

        Szanowni Państwo, w najbliższym tygodniu odbędą się w naszej szkole indywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami, podczas których zostaną omówione wyniki w nauce i zachowanie dziecka. Serdecznie zapraszamy!

        Klasa

        Data

        Godziny

        Sala

        I

        02.12.2014r.

        14.00-16.30

        7

        II

        01.12.2014r.

        14.30-16.00

        4

        III

        01.12.2014r.

        13.30-15.00

        5

        IV

        02.12.2014r.

        14.00-15.30

        22

        V

        02.12.2014r.

        15.00-16.30

        biblioteka

        VI

        02.12.2014r.

        15.30-17.00

        3

        „0” 5-6l

        01.12.2014r.

        15.30-17.00

        7

        „0” 3-4l

        01.12.2014r.

        15.00-16.30

        4

      • Święto Niepodległości
        11.11.2014

        Tegoroczne obchody Święta Niepodległości, w naszej szkole, przyniosły nam nostalgiczny nastrój, pełen patriotycznych pieśni i wspomnień o dawnych dziejach. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, wiążącym się z zakończeniem I wojny światowej  i rozejmem w Compiègne 11 listopada 1918, który przypieczętował ostateczną klęskę Niemiec. Naród polski uświadomił sobie wtedy w pełni odzyskanie niepodległości, które wiązało się z niesamowitymi emocjami, opisanymi przez Jędrzeja Moraczewskiego słowami:

        „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Śniadanie daje moc!!!
        07.11.2014

        „Śniadanie daje moc!” to ogólnopolska akcja, która po raz kolejny zagościła w naszej szkole. 7 listopada, zorganizowaliśmy wspólny, zdrowy posiłek dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. Poza świetną zabawą i pełnym brzuchem mieliśmy okazję do podzielenia się z innymi, spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Bo przecież, jak słusznie zauważa pomysłodawca akcji : „Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Serdeczne podziękowania dla Rodziców za pomoc w organizacji imprezy i przekazanie produktów żywnościowych!

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Pleciuga i Eureka - wyjazd do Szczecina
        23.10.2014

        Ciekawą przygodę z teatrem i nauką przeżyli uczniowie naszej szkoły podczas ostatniego wyjazdu do Szczecina. 23. października najpierw odwiedzili Teatr Lalek „Pleciuga”, by obejrzeć pouczający spektakl pt. „Pamiętniki Tatusia Muminka” na podstawie powieści Tove Jansson, którego przekaz można zawrzeć w słowach:  "Nie pozwól swoich marzeń zamknąć w klatce". Przedstawienie, będące pochwałą życia pełnego przyjaźni i odkrywczych przygód było równocześnie nostalgiczną opowieścią o świecie, w którym należy pielęgnować własną fantazję, bo dzięki niej wszystko jest możliwe. W końcu „Życie to ruch, inaczej boli brzuch".

        Następnie uczniowie udali się do Domu Marynarza, gdzie odbyli interaktywne spotkanie z nauką, podczas którego w sposób zabawowy, poprzez działanie na przyrządach, mogli się uczyć, doświadczać, przeżywać. Ogromnych rozmiarów kula słoneczna, piłka unoszona przez strumień powietrza, słyszalny szept z drugiego końca sali, który jest ogniskowany przez dużą czaszę, niekończący się tunel i wiele innych ciekawych zjawisk wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wyjazdu.

        Wyjazd został dofinasowany ze środków unijnych z EFS, w ramach realizowanego w Szkole projektu „Nauka kluczem do lepszej przyszłości”.

      strona: