Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie

 

Nawigacja

Plan lekcji

Nawigacja

    Nawigacja

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        30.09.2016

        Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już po raz drugi zagościł w naszych szkolnych progach, stając się ważnym, edukacyjnym wydarzeniem. Akcję koordynowali p. Justyna Kożuchowska i p. Andrzej Krawczyk - nauczyciele matematyki. Finałowe zmagania w tej nie lada umiejętności poprzedziły przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zajęć i zabaw. Ostatnim etapem tej "siłowni umysłowej" był wielki sprawdzian, na którym egazaminatorami byli Wiktoria Bartczak, Nikoletta Samborska, Arkadiusz Cłapa i Kewin Kędzierski. Po wnikliwej ocenie prac konkursowych, tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia"

        1. Wiktoria Bartkiewicz

        2. Damian Porada

        3. Alan Kida

        4. Łukasz Pawelec

        5. Wiktoria Przedaszek

        6. Nikola Michalska

        7. Nikoletta Samborska

        8. Arkadiusz Cłapa

        9. Kewin Kędzierski

        10. Sandra Nikrewicz

        11. Dominika Janowska

        12. Laura Malinowska

        13. Miłosz Fedro

        14. Hubert Kopeć

        15. Miłosz Szymanowicz

        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

         

      • Bezpieczna droga do szkoły
        26.09.2016

        Bezpieczeństwo naszych uczniów to priorytet, który realizowany jest w naszej szkole na wiele sposobów. 26 września gościliśmy w naszych progach Polcjantkę z KPP w Gryficach p. Agnieszkę Podgórską, która odbyła spotkania z uczniami klasy I-III i IV-VI  pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zasad bezpiecznych zachowań na drodze i poboczu oraz utrwalenie prawidłowych nawyków z tym związanych,  a także umiejętności zachowania bezpieczeństwa w czasie wolnym i w kontakcie z „obcym”.  Dziękujemy!

      • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
        26.09.2016

        Samorząd Uczniowski to przede wszystkim możliwość wpływu na życie szkoły i wdrażania własnych pomysłów na jej lepsze funkcjonowanie oraz uatrakcyjnianie spędzanego tu czasu. W związku z tym, ostatnie wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się w naszej szkole 26 września, jak zawsze wzbudziły zainteresowanie uczniów. W programach kandydatów  i kandydatek do RSU znalazły się m.in.

        Dzięki zaangażowaniu opiekunki RSU pani Jolanty Rój wybory zostały zorganizowane zgodnie z wszelkimi zasadami demokracji. Komisja wyborcza w składzie: Arkadiusz Cłapa, Szymon Ciesielczyk, Kewin Kędzierski, Amelia Bokota, Amelia Winowska, Lena Balicka, po podliczeniu głosów stwierdziła, że spośród  92. uczniów uprawnionych do głosowania, głosowało 85. Głosów ważnych było 85 , nieważnych 0 .

        Największą liczbę głosów otrzymał: Wiktor Czusz  z klasy VI.

        Do RSU weszły również: Wiktoria Przedaszek (kl. V) i Julia Struglińska (kl. IV).  Gratulujemy ciekawych pomysłów i odwagi! Życzymy wielu sukcesów w realizacji zamierzonych celów!

        Zapraszamy do galerii zdjęć!

      • Niezwykła lekcja przyrody
        07.09.2016

        Z niezwykłą przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej do udziału w projekcie edukacyjnym pn. "Zupełnie inna lekcja przyrody". Dzięki temu, już w najbliższym tygodniu (13.,14.09.) nasi uczniowie wcielą się w odkrywców i badaczy poznając otaczającą nas przyrodę. Całodniowe zajęcia pt. "Życie w kropli wody",  dla uczniów klas III-VI, które odbędą się w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego, poprowadzą eksperci z dziedziny nauk biologicznych, na co dzień pracujący m.in. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do dyspozycji uczniów zostanie oddane profesjonalne wyposażenie badawcze, zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik.

        Uczestnictwo w całodniowych zajęciach jest bezpłatne.

        Więcej informacji na stronie www.grodno.edu.pl

        http://www.efrwp.pl/centrum-wspolpracy-miedzynarodowej/zupelnie-inna-lekcja-przyrody

         

         

      • Witaj Szkoło!
        01.09.2016

        "Piękne jest lato, miłe, wesołe. Lecz dziś z radością witamy szkołę". Pierwszy dzwonek, zwiastujący nowy rok szkolny, zabrzmiał dziś i u nas. Uczniowie, w towarzystwie nauczycieli i rodziców, udali się do pobliskiej kapliczki na krótkie nabożeństwo ks. Marka Rokosza. Następnie odbył się uroczysty apel, na którym dyrektor szkoły p. Anna Krawczyk serdecznie powitała wszystkich po dwumiesięcznej przerwie i przedstawiła zmiany jakie czekają nas w bieżącym roku szkolnym.

        Naszym kochanym Uczniom, na kolejne dziesięć miesięcy, życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Niech nauka sprawia Wam dużo radości, a szkoła stanie się drugim domem, do którego będziecie przychodzić z przyjemnością!

         

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
        29.08.2016

        "Żegnamy lasy, łąki i pole. Jutro, pojutrze będziemy w szkole" :-) 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017. Wypoczęci i pełni zapału do pracy wrócimy do szkolnych obowiązków.

         

        7.45-8.30 - spotkanie wychowawców z uczniami IV-VI

        8.45-9.15 - msza św.

        9.15-9.30 - część oficjalna/ Powitanie

        9.30-10.15 - spotkanie w klasach I-III i oddziałów przedszkolnych

        Autobusy będą kursowały wg poniższego planu:

        Przyjazd I kurs: (uczniowie kl.IV-VI  z Wyszoboru przyjeżdżają autobusem gimnazjalnym o godz. 7.25)

        6.55 - Wicimice szk.

        7.00 - Wicimice św.

        7.10 - Pniewo

        7.20 - Natolewice

        7.30 - Wicimice kol.

        7.35 - Dąbie

        7.40 - Modlimowo SP

        Przyjazd -  II kurs:

        7.50 - Pniewo

        8.00 - Natolewice

        8.05 - Wicimice szk.

        8.10 - Wicimice św.

        8.20 - Dąbie

        8.25 - Modlimowo SP

        8.30 - Wyszobór

        8.40 - Modlimowo SP

        Odjazd I kurs (kl.IV-VI):

        9.30 - Modlimowo

        9.35 - Wyszobór

        9.40 - Modlimowo

        9.45 - Dąbie

        9.50 - Wicimice szk.

        9.55 - Wicimice św.

        10.00 - Pniewo

        10.10 - Natolewice

        Odjazd II kurs (kl. I-III):

        10.20 - Modlimowo

        10.30 - Wyszobór

        10.35 - Modlimowo

        10.40 - Wicimice szk.

        10.45 - Wicimice św.

        10.50 - Pniewo

        11.00 - Natolewice

         

      • Nabór do oddziałów przedszkolnych
        26.08.2016

        Szanowni Rodzice, 31 sierpnia (środa), o godzinie 11.00, odbędzie się w naszej szkole spotkanie informacyjne, w sprawie organizacji oddziałów przedszkolnych (3,4,5,6-latków), w roku szkolnym 2016/2017. Osoby zainteresowane przyjęciem dziecka do naszej placówki, prosimy o przybycie.

      • Bezpieczne wakacje
        24.06.2016

        Wakacje to czas wielu aktywności, ruchu i nowych doświadczeń. Warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa! Poniżej przedstawiamy Wam wskazówki Rzecznika Praw Dziecka:

        "Nadszedł czas upragnionych wakacji. Gdziekolwiek odpoczywamy, powinniśmy to robić mądrze i rozważnie. Tygodnie wolne od nauki dni pozytywnie wpływają na pomysłowość dzieci i młodzieży. Jeśli jest wykorzystywana w sposób właściwy, nie stanowi zagrożenia. Niestety, bardzo często spontaniczna kreatywność, połączona z brakiem rozsądku, doprowadza wprost do tragedii.

        Rodzice zwykle uważają, że tylko zagwarantowanie dzieciom stałej opieki ustrzeże je od nieszczęścia. W dużej części mają rację. Często zapominają jednak, że dzieci należy uczyć rozwagi, samodzielności i odpowiedzialności, a wakacje są do tego idealnym czasem. Podczas dwóch miesięcy spędzanych w poczuciu wolności od szkolnego obowiązku na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw. Nawet wspólny wyjazd z rodzicami, na kolonie, obozy, czy do rodziny może skutkować nieszczęśliwym wypadkiem. Zatem wypracowanie kompromisu, polegającego na połączeniu sporej dawki zaufania ze strony opiekunów z przestrzeganiem przez najmłodszych niezbędnych zasad bezpieczeństwa, pozwoli nauczyć się brania odpowiedzialności za swoje czyny.

        Chociaż rodzice wiedzą o zagrożeniach wakacyjnych, przypominamy jeszcze raz o tych, które według corocznych danych przedstawianych przez Państwową Inspekcję Pracy, Policję i inne służby publiczne, organizacje pozarządowe powtarzają się najczęściej. Są to:

        1. Wypadki komunikacyjne

        2. Bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi – utonięcia i kalectwo

        3. Zatrucia pokarmowe, np. różnymi chemikaliami, grzybami, ale i nieświeżym jedzeniem

        4. Cyberprzemoc – łatwy dostęp do treści niebezpiecznych

        5. Młodzieżowe grupy przestępcze

        6. Zagrożenia, wynikające z braku zabezpieczeń podczas współżycia seksualnego (niechciane ciąże, HIV/AIDS)

        7. Nieprzestrzeganie zasad BHP i nieuczciwe warunki zatrudnienia podczas prac sezonowych i polowych na wsi

        8. Handel ludźmi – prostytucja, pornografia

        DZIECI I MŁODZIEŻ
        poniżej kilka przestróg dla dzieci i młodzieży, aby czas wakacji upłynął im miło i BEZPIECZNIE!

        Dzieci

        Aby radośnie spędzić czas, wymyślacie samodzielnie lub z kolegami różne gry i zabawy. Niestety, czasami przesadzacie z fantastycznymi pomysłami, nie zdając sobie sprawy z tego, że możecie narazić siebie lub innych na niebezpieczeństwo, a nawet utratę życia. Nie zapominajcie zatem:

        1. Zamiast zapałkami bawcie się zabawkami

        2. Nie zaprzyjaźniajcie się z nieznajomymi, bo nie wiecie kim są i jakie mają zamiary

        3. Woda jest rozkoszą w upał, ale korzystajcie z niej tylko w obecności rodziców lub opiekunów

        4. Nie każdy skok do wody jest na miarę mistrza, czasami kończy się kalectwem lub utonięciem – nie skaczcie do wody w akwenie, którego nie znacie! Zawsze kąpcie się pod opieką kogoś dorosłego

        5. Rower jest najwspanialszym mustangiem świata, ale jezdnią trzeba się dzielić z innymi, przestrzegajcie więc zasad ruchu drogowego, a także kultury i odpowiedzialności

        6. Wasze zainteresowania są nauką na miarę Einsteina, ale z różnymi doświadczeniami eksperymentujcie w laboratoriach pod kierunkiem specjalistów a nie w domu, czy na podwórku. Nie bawcie się chemikaliami, materiałami łatwopalnymi. Bez konsultacji z opiekunami nie zażywajcie żadnych leków. Zawsze uważajcie na elektryczność i gaz

        7. Bądźcie odpowiedzialni. Starajcie się przewidzieć możliwe konsekwencje waszych zachowań

        Młodzież

        Czujecie się już na tyle dojrzali, że chcielibyście, aby rodzice i opiekunowie Wam zaufali. Wiecie co jest dobre, a co złe. Potraficie zadbać o siebie i swoje bezpieczeństwo. Mnie się nie może nic złego stać – tak to tłumaczycie. Ale zagrożenie nie zawsze musi być fizyczne. Wykorzystanie, wciąganie do zła, szantażowanie może dotknąć każdego - zarówno dorosłego, jak i dziecko. Są sytuacje, które wydają się Wam bezpieczne, jednak zawsze powinniście zachowywać ostrożność. Zagrożeń jest sporo:

        1. Adrenalina – szybkość, wiatr we włosach, podziw innych – lawirowanie rowerami, skuterami, motorami czy samochodami na jezdni…. To może skończyć się, i zbyt często kończy wypadkiem

        2. „Internet pozwala mi zabić nudę, można obejrzeć fajne filmy, uzyskać ciekawe informacje”… ale nie wszystkie są prawdziwe i nie każdy poznany w sieci ma tyko czyste intencje

        3. Spotkania w różnych miejscach z nowymi, młodymi, ciekawymi ludźmi, opowiadają takie fantastyczne historie, chciałoby się w nich uczestniczyć razem z nimi, być takim fajnym, jak oni... zastanów się – to może być sekta, albo naganiacze do handlu ludźmi. Dlatego też nie wyjeżdżaj nigdzie z przygodnie poznanymi ludźmi – ani rówieśnikami, ani dorosłymi

        4. „Jestem prawie dorosła/y - mogę pić alkohol, przecież nie będę gorsza/y od innych” – utrata świadomości powoduje, że nieoczekiwanie możesz stać się ofiarą innych - czy będzie to głupi, przykry dowcip, czy gwałt, kradzież albo pobicie

        5. „Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, to jest miłość na miarę Romea i Julii” – ale zawsze warto pomyśleć, czy na pewno chcesz rozpocząć życie seksualne, czy decydujesz się, by coś komuś udowodnić. Warto też zadbać o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą i przykrymi w leczeniu chorobami, przenoszonymi drogą płciową (np. AIDS)

        6. Narkotyki – „nic się nie stanie, ja tylko spróbuję” – Pamiętaj, niektóre narkotyki uzależniają już od pierwszego razu, bardzo szybko też powodują degenerację mózgu. Nie bądź głupi, nie daj się nabrać na branie!

        Pamiętaj! Jeśli pojawi się jakiś problem, lub stało się coś złego i nie masz komu o tym powiedzieć, zadzwoń!

        Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

         

        Planujesz wakacyjny wypoczynek - poznaj swoje prawa. Informacji szukaj na głównych stronach internetowych uczestników wspólnego projektu:

      • Wakacje!
        24.06.2016

         Po długich miesiącach wytężonej pracy nadeszły długo oczekiwane...WAKACJE! W międzyczasie, bez pośpiechu, warto zadbać  o przygotowanie do kolejnego roku szkolnego. W związku z tym, w zakładce "Wykaz podręczników", znajduje się spis wszystkich, niezbędnych pomocy. Zapraszamy do zapoznania się z listą!

      • Spektakl profilaktyczny
        06.06.2016

        "O jeden krok za daleko..." to tytuł spektaklu profilaktycznego krakowskiego Teatru Kurtyna, jaki 6 czerwca obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Jak podają autorzy, przedstawiona w utworze scenicznym rzeczywistość, "jest kompleksowym zapisem procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia i upośledzenia w wyrażaniu emocji, rozładowywania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, zanik empatii, czy też nadmiaru deficytów w poczuciu własnej wartości, zaburzeń i błędów w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym. Młody widz ma możliwość, wsłuchany w argumentację bohaterów, właściwej, poprawnej weryfikacji i oceny przyczyn oraz czynników związanych z patologią współżycia i kształtowania postawy społecznej".

        Spektakl sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płotach. Dziękujemy!

      • Wycieczka do Poznania
        20.05.2016

        Wielkopolska to kierunek wycieczki szkolnej na jaką wybiorą się uczniowie naszej szkoły w dniach 31.05. - 04.06. 2016r. Przez pięć dni będą zwiedzać, poznawać, doświadczać, bo program przewiduje naprawdę sporo atrakcji. Honorowe miejsce zajmuje Poznań z piękną architekturą miasta, koziołkami, muzeami (m.in. Miasta Poznania i Archeologiczne), fotoplatykonem, Zamkiem Cesarskim, Teatrem Wielkim (opera "Dziecko i czary" Ravela), Teatrem Nowym, Ostrowem Tumskim z Katedrą, koncertem organowym w Farze, a także bliskie spotkania z naturą (ZOO, Palmiarnia). Uczniowie odwiedzą także Pałace w Kórniku i Rogalinie oraz Muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie. Z całą pewnością nie zabraknie dobrych wrażeń i ciekawej, pozaszkolnej edukacji.

        SPIS RZECZY POTRZEBNYCH DO ZABRANIA:

        1. DOBRY HUMOR

        2. UBRANIE NA KAŻDY DZIEŃ (w tym elegancki strój wyjściowy)

        3. KURTKA PRZECIWDESZCZOWA

        4. DOBRE, WYGODNE BUTY (najlepiej 2 pary)

        5. PIDŻAMA

        6. KAPCIE

        7. KLAPKI POD PRYSZNIC

        8. RĘCZNIKI (do rąk, do kąpieli)

        9.PRZYBORY TOALETOWE

         - mydło

        - szczotka, pasta do zębów

        - grzebień, szczotka do włosów

        10. CZAPKA lub CHUSTKA PRZECIWSŁONECZNA

        11. PREPARAT PRZECIW KOMAROM, KLESZCZOM

        12. WEDŁUG UZNANIA:

         - książka do czytania

         - gry stolikowe

         - gumy do skakania, skakanki

      • Niezwykła lekcja historii
        12.05.2016

        Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu jest organizatorem projektu edukacyjnego „Sybiracka stacja pamięci”, w ramach którego 12 maja odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii. Pani Wanda Przybylska podzieliła się z naszymi uczniami bardzo osobistymi doświadczeniami czasów wojny - wywózka rodziny na Sybir, śmierć ojca, choroby, bieda, walka o przetrwanie...gehenna trwająca sześć lat. Ekspresyjność, emocjonalność i arcyciekawa narracja pani Wandy  wprawiała młodych słuchaczy zarówno w zachwyt, we współczucie, co w szok i niedowierzanie. Z pewnością ta dramatyczna karta historii naszego narodu pozostanie w pamięci uczniów.

      • Podwórko Nivea - oddaj swój głos!
        04.05.2016

        Już jutro ruszy głosowanie na Podwórka NIVEA. To My zdecydujemy, czy Rodzinne Miejsce Zabaw powstanie w naszej okolicy. Z inicjatywy pana Marcina Gibkiego - radnego Gminy Płoty, do konkursu zgłoszone zostały dwie, szczególnie nam bliskie,  lokalizacje - Modlimowo i Pniewo. Każdy głos ma znaczenie! Do dzieła! 

        Głosowanie potrwa od 5 maja do 30 czerwca br.

        Poniżej link do strony:

        http://www.nivea.pl/podworko2016

        Prosimy o rozpowszechnianie informacji na portalach społecznościowych, w mediach itd.

         

      • Dzień Gapienia się w Niebo
        14.04.2016

        Pierzaste chmury, małe obłoczki, pioruny i błyskawice, słońce, księżyc, satelity, tęcze, samoloty, ptaki, motyle…  Wszystko ponad naszymi głowami. Każdego dnia warto choć na chwilę się zatrzymać i spojrzeć w górę, pofantazjować, dostrzec piękno błękitu, poszukać chmurzastych baranków. 14 kwietnia, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Gapienia się w Niebo, który rozpoczął się spotkaniem z literaturą. Uczniowie wysłuchali wielu pięknych wierszy, legend i baśni, nawiązujących tematycznie do święta. Następnie wyruszyli w teren, by puszczać skonstruowane samodzielnie latawce, śmigłowce i samoloty oraz zwyczajnie popatrzeć w niebo. Te obserwacje były nie tylko przyjemne, ale też posłużyły do przeniesienia ich później na papier, przy twórczej pracy plastycznej. Swoimi arcydziełami  uczniowie ozdobili na koniec całą szkołę.

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Turniej Wiedzy Pożarniczej
        08.04.2016

        Praca współczesnych strażaków nie ogranicza się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. To także szereg działań edukacyjnych, prewencyjnych oraz  propagujących tradycję  i historię polskiego pożarnictwa.

        8 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Modlimowie uczestniczyli w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Płotach. W szranki, w tym niełatwym konkursie, stanęli: Nikola Michalska, Oliwia Michalska, Arkadiusz Cłapa, Miłosz Fedro, Miłosz Szymanowicz, nad którymi pieczę sprawowała pani Jolanta Rój.

        Dzięki zaangażowaniu w zgłębianiu wiedzy pożarniczej, dwóch uczniów SP w Modlimowie wróciło z  kwalifikacją do kolejnego etapu zmagań. Dzięki zdobyciu I miejsca przez Nikolę Michalską i IV miejsca przez Miłosza Szymanowicza z klasy V, oboje  zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 16 kwietnia w Karnicy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Test Szóstoklasistów
        05.04.2016

        Jak co roku, 5 kwietnia, uczniowie klas szóstych zmagali się z  testem sprawdzającym wiedzę ogólną, nabytą w całym cyklu edukacji szkolnej. O godzinie 9.00, 348. tysięcy szóstoklasistów w całej Polsce rozpoczęło wykonywanie zadań. Zanim jednak dwunastu uczniów z Modlimowa przystąpiła do pierwszego, tak ważnego sprawdzianu w swoim życiu, otrzymała błogosławieństwo od księdza Marka Rokosza  oraz życzenia powodzenia od dyrektor Szkoły  p. Anny Krawczyk i całego grona pedagogicznego. Następnie, przez kolejne 80-120 minut, uczniowie pieczołowicie czytali, liczyli, główkowali, czyli rozwiązywali test z zakresu matematyki i języka polskiego, choć z wykorzystaniem wiedzy także z innych przedmiotów jak przyroda, czy historia. Następnie, w tym roku po raz drugi, rozwiązywali test z języka niemieckiego. Warto na koniec przypomnieć, że zgodnie z ministerialnymi planami, test szóstoklasistów odbył się po raz ostatni.

        Liczymy na to, że ogłaszane w końcówce maja wyniki testu okażą się dla naszych uczniów wysokie i przyniosą satysfakcję zarówno im, jak i rodzicom oraz nauczycielom.

      • Dzień Zielony - Powitanie Wiosny
        21.03.2016

        "Krokusy rosną, chyże, w kolorowej słodyczy, jakby na ziemię płową cała tęcza zeszła" - pisała niegdyś Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, a jej twórczość, jak i wielu innych poetów, wraz z nadejściem wiosny poznawali nasi uczniowie. Zgodnie ze szkolnym, kolorowym kalendarzem, 21 marca odchodziliśmy Dzień Zielony - Powitanie Wiosny. Ten wyjątkowy i bardzo wyczekiwany dzień rozpoczęło spotkanie z poezją, w które zaangażowali się także rodzice, czytając najmłodszym wybrane pozycje literatury. Uczniowie obcowali również z innymi dziedzinami sztuki. Każda z klas, dzięki pomysłom pani Jadwigi Żemła, została wyposażona w materiały plastyczno-techniczne i przygotowywała prace, które ozdobiły finalnie całą szkołę. Była i trzecia z sióstr - muzyka. W salach i na korytarzach rozbrzmiewały wesołe dźwięki śpiewu, przywołującego słońce i budzącą się do życia przyrodę. Na zakończenie, uczniowie wraz z wychowawcami zasadzili kwiaty w donicach na zewnątrz szkoły i udali się na wspólne ognisko z kiełbaskami.

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Dzień Zdrowego Żywienia
        09.03.2016

        Piramida żywności, właściwe nawyki żywieniowe i praktyczna nauka przygotowywania zdrowych przekąsek to tylko niektóre zagadnienia wykładu i warsztatów jakie 9 marca przygotowali i przeprowadzili w naszej szkole uczniowie III klasy Technikum Żywienia, przy ZSP w Płotach, pod kierunkiem pani Zofii Manowiec.

        Po raz kolejny, nieszablonowa edukacja, poza salami lekcyjnymi, okazała się doskonałym rozwiązaniem dla wprowadzenia szeregu treści programowych m.in. z przyrody, matematyki, języka polskiego, niemieckiego, czy zajęć technicznych.

        Dziękujemy naszym Gościom!

        Więcej w galerii zdjęć. Zapraszamy!

      • Konkurs poetycki
        08.03.2016

        Drodzy Uczniowie, Tuwim napisał "Ptasie radio", Brzechwa "Ptasi mózg", Bechlerowa "Ptaki i dzieci"... a co Wy napiszecie? To niecodzienne wyzwanie - napisanie wiersza o ptakach, postawiła przed Wami pani Jolanta Rój, nasza szkolna bibliotekarka. Szczegóły znajdziecie poniżej. Życzymy Wam weny twórczej i lekkiego pióra :-) Powodzenia!

        REGULAMIN   KONKURSU POETYCKIEGO NA WIERSZ O PTAKACH POLSKICH

         Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w  konkursie poetyckim na wiersz o ptakach

        1.Cele konkursu:

        • popularyzowanie twórczości poetyckiej
        • rozwijanie sprawności pisania wierszy
        • odkrywanie młodych talentów
        • zainteresowanie uczniów poezją
        • promocja szkoły

        2.Uczestnicy konkursu:

        Konkurs będzie odbywał się w dwóch  kategoriach wiekowych:

        • I kategoria - klasy I – III
        • II kategoria - klasy IV – VI

        3. Forma wiersza:

        • dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców.
        • treść – zgodna z tematem konkursu
        • prace mogą być dostarczone w formie wydruku komputerowego lub napisane odręcznie
        •  prace powinny być opisane na odwrocie drukowanym pismem. Opis powinien zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, klasa                                             
           

        4. Zasady i sposób zgłaszania prac konkursowych.

        • Konkurs trwa do 31 marca 2016 roku .Prace należy składać do biblioteki

                        – p.Jolanty Rój

        • Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany.
        • Organizator nie zwraca tekstu i jednocześnie zastrzega sobie możliwość opublikowania tekstu na szkolnej stronie internetowej oraz do wykorzystania jako element dekoracji.
        • Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora.

        5. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2016r.

        • Lista laureatów i termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie zamieszczony  na stronie internetowej szkoły oraz wywieszony na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

         

        6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

        1. Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.
        2. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatora. Autorzy przenoszą na organizatorów prawa autorskie, tj. prawa do publikacji drukiem, prawa do przenoszenia dzieła na nośniki elektroniczne, prawa do publikacji w  Internecie i prezentacji na wystawach.

         

        1.  Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone, nie będą brane pod uwagę.

         

        1. W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem decydują organizatorzy.

         

        1. Regulamin Konkursu jest dostępny na tablicy samorządu uczniowskiego  i na stronie internetowej szkoły.

         

         

      • Podsumowanie I półrocza
        25.02.2016

        Po pierwszych trudach nauki, samodyscypliny, aktywności, działalności społecznej oraz rozwijania własnego potencjału i umiejętności, przyszedł czas na podsumowanie. 25 lutego, podczas "słodkiego", bo obfitującego w łakocie apelu, uczniowie wykazujący największe zaangażowanie oraz osiągający najwyższe wyniki w nauce, w I półroczu roku szkolnego 2015/2016, zostali uhonorowani tytułem "Ucznia z klasą" w szeregu kategorii tj.:

        "Nauka" -

        Klasa I

        1. Chlebowska Julia
        2. Sobczak Janet
        3. Jurkiewicz Nikodem
        4. Żarkiewicz Nina

        Klasa II

        1. Kujawa Szymon

        Klasa III

        1. Winowska Amelia
        2. Siatecka Weronika
        3. Kujawa Dominika

        Klasa IV

        1. Przedaszek Wiktoria
        2. Okuń Kornelia
        3. Klimkowska Wiktoria

        Klasa V

        1. Malinowska Laura
        2. Kędzierski Kewin
        3. Nikrewicz Sandra

         

        "100% Frekwencja" -

        1. Mikulska Maja kl. II
        2. Mikulski Mateusz kl. II
        3. Kędzierski Kewin kl. V
        4. Michalska Oliwia kl. V
        5. Bobowicz Karolina kl. VI
        6. Kida Sara kl. VI
        7. Mikulski Mikołaj kl. VI
        8. Malinowski Oliwier kl. VI

        "Sport" -

        1. Malinowski Oliwier kl.VI
        2. Stołowski Kuba kl. IV

        "Pasja" -

        1. Wiktor Czusz

        "Aktywność" -

        1. Wiktoria Przedszek kl. IV

        2.Kewin Wojnarowski kl. IV

        3. Kornelia Okuń kl. IV

        4. Kuba Stołowski kl. IV

        5. Miłosz Ferdro kl. V

        6. Oliwier Malinowski kl. VI

        7.. Sara Kida kl. VI

        "Czytelnictwo"  -

        1. Kwaśniewska Julia kl. V
        2. Nikrewicz Sandra kl. V
        3. Kwaśniewska Klaudia kl. V
        4. Kida Sara kl. VI
        5. Mikulska Maja kl. II

        "Społecznik" -

        1. Wolańska Natalia kl. VI
        2. Żarkiewicz Nina kl. I
        3. Kaszubski Hubert kl. I
        4. Czusz Iga  4-latek
        5. Cłapa Emilia kl. IV
        6. Winowska Amelia kl. III
        7. Kulon Julia kl. II
        8. Mazurowska Paulina kl. VI
        9. Kulon Julia kl. II
        10. Przedaszek Wiktoria kl. IV
        11. Siatecka Weronika kl. III

         

      strona: